Vee-uputusest ja suurest kanalisatsiooni-arvest

Vasta
Andrus Luht
MTÜ juhatus
Postitusi: 530
Liitunud: T Mär 25, 2008 4:08 pm
Loopera tee: 3

Vee-uputusest ja suurest kanalisatsiooni-arvest

Postitus Postitas Andrus Luht »

Ühistule kuuluva äriühingu Rae Veevärk postkasti saabus eelmisel nädalal priske arve AS Elvesolt. Selle kohaselt olime eelmine kuu tarbinud kanalisatsiooni teenust 700m3 enam kui meie veemõõtjad seda väitsid. Rahalises vääringus käbi jutt 14700 kroonist.

Märtsi viimasel päeval tabas meie Loopera madalikku ootamatust kuumalainest põhjustatud sulavee uputus. Küla edelanurk 'vajus' vee alla ning taseme tõustes veel paar-kolm tolli oleks esimestel 'õnnelikel' ka vesi toas olnud. Looduse vastu naljalt ei saa...

... aga saab küll. Paar leidliku seltsimeest majast number seitse, Rauno ja Margo, otsustasid olukorra kiirelt ja libedalt lahendada. 15...20cm vee all oleva 160mm kanalisatsioonitoru luuk eemaldati ning uputus lasti pikema jututa kanalisatsiooni. Väidetavalt pool tundi aga kes teab...
Minule teatas toimuvast möödunud külaelanik ning minnes asja kontrollima selgus, et toime on pandud tegu, mille kirjeldamiseks emotsioonivabalt minul sõnu napib. Eriliselt inetuks teeb asja see, et tegutseti salaja ning trasside omanikku, Rae Veevärki, teavitamata. Poleks ma sellest teada saanud oleks aprillis tulnud tellida kogu kanalisatsioonitrassi survepesu + kaameravaatlus lekete tuvastamiseks. Meie mahtude juures väljaminek suurusjärgus ~paar-kolmkümmend tuhat krooni külarahva raha.

Järgmisel päeval avastasime, et Loopera tee 6 maja hoovis on kahel kanalisatsiooni-luugil sõrestikulised kaaned ning tõusnud vesi on sisse tungimas sealt kanalisatsiooni. Teavitades leitust Sveni sai probleem kiirelt lahendatud, üks kaas sai välja vahetatud 'pimeda' vastu ja teine muudetid ajutiselt veetihedaks mustade kilekottide abil. Sven lubas korvata tekitatud kahju. Edaspidi on need kaevud kaetud 'pimedate' luukidega. Maja vihmavesi on juhitud maja taha kraavi.

Kuna eelmainitud kaks intsidenti leidsid aset 24h jooksul siis ei ole võimalik üheselt välja selgitada kui palju vett lasid kanalisatsiooni Rauno ja Margo ning palju jooksis sinna Sveni kinnistult. Tegu on naabritega seega palusin neil omavahel kokkuleppele jõuda 'osaluses' üleujutuse arve tasumisel. Aumeheliku pakkumise tegi Sven, soovides ise tasuda 10tuh krooni ning jagada 4700kr Rauno ja Margo vahel. Kahjuks ei tulnud nendest läbirääkimistest midagi välja ning Rauno ja Margo pakutud kokku tuhandest kroonist Sven loobus. Tänaseks ongi siis seis selline, kus Sven maksis kinni kogu uputusega tekitatud kahju üksinda. Õige oli see otsus külarahva suhtes, kas ka õiglane naabrite vahel jäägu lugeja otsustada.
Vasta